Last minute visite? Met deze 10 hapjes met 5 ingrediënten lijk je alsnog de best voorbereide host ooit
Schrikken lange ingrediëntenlijsten jou ook altijd af? Geen zorgen: deze hapjes draai je in elkaar met maximum 5 ingrediënten. En met zo weinig benodigdheden weet je al dat ’t je ook nog eens bijzonder weinig tijd zal kosten – en dat zonder in te boeten op smaak.
Het enige waar we vanuit gaan is dat je zout, peper en olijfolie al op voorraad hebt. Vergeef het ons.
10x hapjes met (maximum!) 5 ingrediënten
Fantastische kaviaarhapjes (binnen 10 minuten op tafel!)
Uitpakken tijdens de feestdagen zonder een greintje stress? Maak dan deze kaviaarhapjes. Ze zien er niet alleen hartstikke gaaf uit, maar ze smaken ook nog eens onwijs lekker. Met deze hapjes zul je gegarandeerd indruk maken – en dat willen we.
> Naar recept: fantastische kaviaarhapjes (binnen 10 minuten op tafel!)
De ultieme tapas-klassieker: Gildas
Het is dat typische tapas-hapje dat je in één oogopslag herkent: een prikker met een olijf, een ansjovis en een chilipeper. Gildas (hét originele pintxohapje uit het Baskenland) is simpel, ziltig, pikant en perfect als starter voor een lekker diner.
> Naar recept: Gildas (verrukkelijke tapas op een prikker)
Gegrilde perzik met Prosciutto
Dat is nog eens lekker bij de borrel (en weer eens wat anders): gegrilde perzik met Prosciutto en dragon. Klein drupje (witte) balsamico-azijn erop en je hebt een topcombi die je zó in elkaar flanst
> Naar recept: Gegrilde perzik met Prosciutto (lekker als borrelhapje!)
Ansjovis op desemtoast: het makkelijkste vishapje ooit
We kunnen met volle overtuiging wel stellen: makkelijker dan dit recept kunnen we het niet maken. Komt nog eens bij dat ansjovis uit blik (let wel: kies ook hier voor goede kwaliteit) het hele jaar rond een verantwoorde keuze is.
> Naar recept: ansjovis op desemtoast
Kaasfondue in een brood
Dit recept voor kaasfondue in een brood is ideaal voor een romantische avond voor twee, maar ook om op tafel te zetten als hapje voor je kerstdiner. Dip de krokante stukjes brood in de zachte Camembert en geniet.
> Naar recept: kaasfondue in een brood
Knapperige spruitjes in de airfryer met kerriemayonaise (geniale snack)
Wist je dat gefrituurde spruitjes uit de airfryer ultiem licht en knapperig zijn? En bovendien klaar in een mum van tijd. Lekker als bijgerecht, maar ook superlekker als borrelhapje bij een glas bier of wijn. Helemaal met deze kerriemayonaise.
> Naar recept: knapperige spruitjes in de airfryer met kerriemayonaise
Gebakken dadels met spek en geitenkaas
Het perfecte hapje voor tijdens de borrel? Deze gebakken dadels met spek en geitenkaas vindt bijna iedereen lekker en ze staan zo op tafel!
> Naar recept: gebakken dadels met spek en geitenkaas
Crunchy gamba’s in een kokosjasje
Een heerlijk borrelhapje: crunchy gamba’s in een kokosjasje. In plaats van ze te frituren, bak je ze in de oven. Hierdoor worden ze wel krokant, maar zijn ze niet zo vet.
> Naar recept: crunchy gamba’s in een kokosjasje
Coquilles met zeekraal en pancetta
Coquilles met zeekraal en pancetta: een heerlijk voorgerecht, maar ook perfect in een kleine portie als amuse. Het ideale recept om je gasten mee te verrassen tijdens een lekker diner. En peper en olijfolie niet meegerekend, zet je dit ook gewoon met 4 ingrediënten op tafel.
> Naar recept: coquilles met zeekraal en pancetta
Geitenkaasballetjes met cranberry en bieslook
De ideale amuse: geitenkaasballetjes met cranberry en bieslook. Supersnel klaar en ontzettend lekker.
> Naar recept: geitenkaasballetjes met cranberry en bieslook
Onze populairste artikelen van deze week:
- Culy Basics: zo maak je een klassieke rode wijnsaus
- Jamie Oliver verklapt simpele truc: zo blijft je aardappelpuree uren warm zonder uit te drogen
- Goddelijke knoflooksoep maken (met 6 bollen knoflook!)
- Lemon posset (een toetje van citroen gevuld met room)
- Supersnelle tomatensalsa maken
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FDSC00802-2-e1612865031556.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F11%2Fkaviaarhapjes_2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F05%2FGildas-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F08%2F3_gegrilde_perzik_met_prosciutto.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2FUnknown.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F11%2F9_spruitjes-uit-de-airfryer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FDadels-met-spek-en-geitenkaas.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FGambas-in-kokosjasje.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F08%2FCoquilles-met-zeekraal-en-pancetta.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F12%2FNew-years-eve-Goatcheese.jpg)