De leukste delicatessenwinkel van Limburg is een bestemming op zich
Mocht je je in het centrum van Maastricht bevinden, overweeg dan zeker eens om een culinaire omweg te maken naar Eyserhalte in het dorpje Eys. Al is deze delicatessenwinkel zó mooi gelegen en is het assortiment zó goed samengesteld, dat het ook gewoon een culinaire bestemming op zich is.
Nergens in Nederland krijgen we dat ‘het is alsof ik in het buitenland ben’-gevoel zo hevig als in Limburg. Het is de combinatie van het groene, heuvelachtige landschap, de heerlijke eetcultuur en het sfeervolle centrum waarvoor Culy’s Nancy minimaal één keer per jaar naar Maastricht terugkeert. Culy’s Ogechi stapt dan weer met liefde 2,5 uur in de auto richting het Limburgse Vijlen, voor het verse ijs met fruit van Wingbergerhoeve.
Dit is de beste ijssalon in Limburg waar we 2,5 uur voor omrijden (en de porties zijn enorm)
Eyserhalte
Na ons laatste bezoek aan Maastricht, maakten we op de route naar huis een omweg langs het dorpje Eys. Het ligt helemaal in de heuvels van Zuid-Limburg, waar je tussen de wijngaarden door naartoe rijdt. Maar dé culinaire bestemming van deze plek, is zonder twijfel Eyserhalte.
De delicatessenwinkel heeft een heerlijk terras met ligstoelen die je dromerig laten uitkijken over de groene heuvels, een leuke menukaart en vooral… een assortiment waar je helemaal hebberig van wordt.
Boodschappen doen op z’n Limburgs
Als Culy’s hebben we heel wat Nederlandse delicatessenwinkels vanbinnen en vanbuiten gezien (het blijft een feest), maar Eyserhalte is toch wel één van de grootste parels in dat segment. Niet alleen vind je er heerlijke streekproducten – in deze tijd van het jaar bijvoorbeeld de beroemde witte asperges, Limburgse truffels, wijn, jam en appelstroop, maar bijvoorbeeld ook de gehaktballetjes van sterrenchef Hans van Wolde (die met zijn gelauwerde restaurant Brut172 op een steenworp afstand zit).
In de keuken van de zaak wordt er druk gekookt en geweckt, zodat de planken vol staan met potten zuurvlees, daslook-dressing, truffelmayonaise, piccallilly, tête de veau, Monegasque-uitjes en meer. Allemaal ontzettend lekker. Ook is er een koelcel waarin je werkelijk alles vindt om thuis restaurantje mee te spelen (van witpuntsradijsjes en bontgekleurde tomaten tot varkenswangen).
Culy’s tips
Maar wat we ook verrassend vonden, waren alle nieuwe ontdekkingen die we er deden. De nieuwste limited edition sojasaus van Tomasu bijvoorbeeld, maar bijvoorbeeld ook leuke drankjes van het Belgische Renett, mooie flessen sake en verse basilicumolie van Gronn Green. Klap op de vuurpijl was de boter van Maison Bordier.
Tijd voor een roadtrip
Kortom: doe jezelf een lol en maak eens een uitje naar Eyserhalte. Lukt dat voorlopig niet, dan kun je veel van de producten ook online bestellen in hun webshop. Moet je er het Limburgse landschap alleen even zelf bij bedenken.
Bezoeken? Navigeer naar:
Wittemerweg 2
6287AB Eys
Nederland
Openingstijden: dinsdag t/m zondag. Kijk op de website voor actuele openingstijden en info.
Meer Limburg-tips:
- Zo maak je de mooiste (en lekkerste!) wijnroute door Limburg
- Echt goed Thais eten kan in een dorpje in Limburg bij Reua Thai
- Limburgse vlaai is nu erkend als streekproduct: hier haal je de lekkerste
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F01%2FNancy-van-Batenburg1692-kopie.jpg)