Nancy van Batenburg
Nancy van Batenburg Recepten 5 jan 2023bijgewerkt: 7 apr 2025
Leestijd: 2 minuten

Malabi (romige pudding met rozenwater, pistache en kokos)

Dit makkelijke toetje kost je misschien vijf minuten voorbereidingstijd, daarna mag de koelkast het werk doen. Malabi is een romige pudding met rozenwater en een topping van pistache en kokos. Het dessert komt van origine uit het Midden-Oosten en wordt daar ook wel muhallebi of mahalabiya genoemd

Bij toffe restaurants als BARDAK en NENI (beide in Amsterdam) kun je heerlijke malabi eten. Onlangs proefden we ook nog zo’n lekkere versie bij Venster in Utrecht. Maar wist je dat malabi ook nog eens heel makkelijk om te maken is? Wij namen het recept van Jigal Krant als uitgangspunt.

Alles over malabi: het zijdezachte toetje uit het Midden-Oosten

Voor het roze laagje erbovenop maken sommige mensen zelf een siroopje, maar volgens Jigal kun je ook prima wat granaatappelsiroop of grenadine gebruiken. Tip: vind je dat te zoet, meng er dan een scheutje granaatappelmelasse doorheen voor een fris zuurtje.

Malabi recept toetje nagerecht
Bron: Nancy van Batenburg voor Culy

Zo maak je malabi

Doe de 3/4 van de melk samen met de room en suiker in een (steel)pannetje en breng aan de kook. Meng ondertussen de rest van de melk met de maizena en het rozenwater tot een egaal mengsel. Roer dit mengsel door de hete melk en blijf zeker een minuut roeren, tot je de melk ziet indikken. Zet het vuur wat lager en blijf nog een minuut roeren in de malabi.

Verdeel het mengsel over vier glaasjes en dek ze af met een stukje plasticfolie. Zorg dat het folie echt bovenop de pudding zit, zo zorg je dat er niet zo’n vervelend velletje op je malabi komt.

Zet in de koelkast en laat daarin zeker 2 tot 3 uur (maar mag ook een nachtje) opstijven.

Wil je de malabi gaan serveren, verwijder dan het plasticfolie. Giet een scheutje van de siroop in een dun laagje over de toetjes. Maak af met de geraspte kokos en de gehakte pistachenoten.

Malabi toetje recept
Bron: Nancy van Batenburg voor Culy

Foutje gezien? Mail ons! Jouw feedback maakt Culy nóg lekkerder.

Nancy van Batenburg
Geschreven door Nancy van Batenburg

Komt uit een Indische familie en kreeg de liefde voor eten er dus bij de nasi goreng ingegoten. Geuren en smaken pikt ze er razendsnel uit, maar ze beschikt ook over een goede neus voor foodtrends. Daar schrijft en vertelt ze graag uitvoerig over, bijvoorbeeld in columns en op de radio. Ze droomt en denkt in smaakcombinaties en doet dan ook niets liever dan het bedenken van toffe recepten die altijd een indrukwekkend resultaat geven, óók in een druk bestaan.

De zomer komt eraan! Kook mee met Culy 🌻

Van verfijnde voorgerechten tot magische desserts, ontvang dagelijks ons recept van de dag.