Door deze 3 handige tips bereid ik groentes altijd in de airfryer tijdens de feestdagen
Waar zich eerst nog twee duidelijke kampen aan lovers en haters aftekenden, krijgen airfryers naar ons idee eindelijk wat minder weerstand. En terecht! De apparaten mogen dan nog steeds niet de schoonheidsprijs winnen, je keukenprojecten makkelijker maken doen ze wél. Wij vinden het bijvoorbeeld een briljante tool om groentes in bereiden, al helemaal met de feestdagen in het vooruitzicht.
Groentes uit de airfryer: één van onze beste lifehacks
Airfryers mogen dan nogal goede vrienden zijn met bittergarnituur, ook voor gezondere happen bieden ze uitkomst. In heel veel gevallen vinden we het zelfs het te verkiezen apparaat, in vele opzichten beter dan ovens.
Naast het feit dat je ze niet hoeft voor te verwarmen, werken ze ook sneller en gelijkmatiger. Dat laatste is de perfecte troef voor groenten die je in hun geheel wilt bereiden, maar normaal gesproken een lange gaartijd in de oven hebben.
Knolselderij bijvoorbeeld, of andere harde knollen zoals biet, koolraap of koolrabi. Ten opzichte van de oven hoeven deze doorgaans zo’n 15 minuten minder lang te garen, wat maakt dat we veel sneller geneigd zijn om ze in onze gerechten te implementeren.
Ook (kleine) pompoen uit de airfryer blijkt zalig, net als gepofte aubergine. Tijdens het thuiswerken is er werkelijk niets makkelijker dan dit soort groenten in de lade te mikken en er korte tijd later al van te kunnen smikkelen als lunch.
Ook om soep te maken schakelen we het apparaat wel ‘ns in: de groenten vast even voorgaren levert je later immers tijdswinst – en tijd dat je je fornuis in de gaten moet houden – op.
Extra handig tijdens kerst
Dat al dit vorige éxtra praktisch wordt ten tijden van uitgebreide kerstdiners, hoeft weinig betoog. Tel daarbij op dat je airfryers ook handig kunt meenemen naar etentjes waarbij al iedereen de oven nodig heeft en je bovengenoemde groenten in hun geheel kunt aankleden als vega pronkstuk en je begrijpt waarom we de airfryer niet meer kunnen wegdenken uit de kerstsferen.
Wij bedachten in het verleden geroosterde knolselderijsteaks met Café de Paris boter, bloemkoolsteak op een spiegel van gruyère, gevulde pompoen en geroosterde romanesco met beurre noisette en pistache: stuk voor stuk recepten waar je de oven dus ook voor kunt omzeilen. Het lekkerste hapje vinden we trouwens deze spruitjes met kerrie-mayonaise: een zálige snack en stukken lichter dan bladerdeegsnacks.
Overtuigd? Geef je levenskwaliteit een upgrade en schaf er (online) eentje aan.
Onze populairste artikelen van deze week:
- De 20-minuten ovenschotel waar ik voor kies op een drukke avond
- Rodewijnsaus saai? Dit geheime ingrediënt tilt ‘m naar een hoger niveau
- Dit is waarom jij je vis altijd te ver doorbakt (en dit is hoe je het wél moet doen)
- Kip jambalaya (een Southern klassieker)
- Op en neer naar de culinaire hoofdstad van de wereld (binnen 3,5 uur ben je in Parijs!)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FDSC00802-2-e1612865031556.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F06%2F3_hele-geroosterde-romanesco.jpg)