Deze mochi-ijsjes met mango en sriracha(!) zijn fantastisch
Ken je dat? Naar de toko gaan voor een fles sojasaus en €100 armer buitenkomen? Het overkomt ons wekelijks! Dat het bevordelijk is voor ons spaarplan gaan we niet beweren, dat we er schitterende tokovondsten mee doen wel. Enter mangomochi met… sriracha.
Spoiler: ook jij wil ervoor naar de toko hollen.
Mochi-ijsjes, waar hebben we het over?
Als liefhebbers van Azië zijn we nogal goed vertrouwd met de diepvriessnacks van onze lokale toko. We zijn dan ook al jaren fan van de mochi-ijsjes van Buono: de ingevroren versie van de Japanse kleefrijstsnack. Waar traditionele mochi op kamertemperatuur wordt gegeten en gevuld wordt met zoete rodebonenpasta, sesampasta of fruit, wordt de zachte rijstdeeglaag in koude versie gevuld met ijs.
Van producent Buono kennen we de mochi-ijsjes in smaken als chocolade, vanille, mango groene thee en sesam. Vooral van die laatste zijn we groot liefhebber, in 2024 namen we ze nog als bonus op in ons dossier over het lekkerste ijs uit de supermarkt.
”Over de mochi-ijsjes met zwarte sesam van Buono zijn we erg te spreken. Niet alleen vanwege de portie (precies groot genoeg voor de kleine honger) maar bovenal omwille van de smaak (aards en niet te zoet) en de textuur (die chewy buitenkant!). Een doosje bevat zes exemplaren en ligt standaard in onze vriezer, niet in de laatste plaats om ze voor te schotelen aan onze nog-met-mochi-onbekende-vrienden, die telkens weer aangenaam verrast zijn.”
Limited edition mochi ijsje met mango en sriracha
Toen we van datzelfde merk laatst een limited edition versie zagen met mango en sriracha, was de verpakking snel in het mandje geslingerd. Zo’n snack kan tegenvallen of positief verrassen, maar tot onze grote blijdschap vielen de srirachamochi in die laatste categorie.
Wat je daarbij moet verwachten? Ten eerste dat typische matzachte, chewy laagje aan de buitenkant: vuurrood in dit geval. De vulling bestaat uit knalgeel mango-ijs, dat fris en zuur is en zoet genoeg. De grote verrassing zit ‘m vervolgens in de kern, waar een dot pure sriracha verstopt zit. Op sriracha mag dan verschil zitten – de versie in dit ijsje is perfect qua pit en heeft een aangename hartigheid.
Klinkt dit nou niet lekker? Mis! Mango en sriracha zijn perfect voor elkaar en daar is dit Mochi-ijsje het levende bewijs van. Het doet in feite ook een beetje denken aan Tajín op je mango (ook al zo lekker!) of een spicy frozen mango margarita. Kortom: verbreed je culinaire horizonten nou maar en ga zo’n doosje halen, we tippen dit niet voor niets.
Wij vonden de limited edition mango sriracha mochi ijsjes van Buono bij Hong Kong Superstore in Amsterdam. Check het assortiment van je lokale toko of bestel ze via deze webshop.
Deze producten kocht de Culy-redactie deze maand
Vier must-haves volgens onze receptschrijvers:
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FDSC00802-2-e1612865031556.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F06%2F6_Supermarktijs.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2Fmochi-mango-sriracha.jpg)