Melvin Sturm
Melvin Sturm Inspiratie vandaag
Leestijd: 2 minuten

Absurd: Lidl verkoopt voor Koningsdag kaas met frikandel speciaal-smaak

We dachten eigenlijk dat we de grens wel zo’n beetje hadden bereikt met gekke smaken. Maar helaas, Lidl doet er nog een schepje bovenop. De supermarkt verkoopt voor Koningsdag een blok kaas in de smaak van – echt waar – frikandel speciaal…

Frikandel speciaal is al een vrij complete snack op zichzelf. Frikandel, mayo, curry, uitjes, klaar. Dat de supermarktketen daar vervolgens bij dacht: hier moeten we een kaas van maken, riep bij ons vraagtekens op.

Gekke smaken als norm

Toch past het op een rare manier ook weer akelig goed in deze tijd. Rond Pasen vlogen de gekke paasei-smaken ons al om de oren, van overdadig zoet tot ronduit verwarrend. En nu lijkt ook Koningsdag een vrijbrief te worden om elk denkbaar snackbaridee in een nieuw jasje te stoppen.

6 manieren om een bijzondere frikandel te maken

Kaas met frikandel speciaal-smaak is dan blijkbaar de volgende logische stap. Of juist het bewijs dat er geen limiet meer zit aan rare smaken. Overigens bevat deze kaas geen stukjes frikandel, maar draagt het alleen de smaakmakers van de gefrituurde snack.

Snackspert proeft

Dat mensen verbaasd reageren, is dan ook niet zo gek. The Best Social schreef er al over nadat de kaas in de Lidl-folder opdook, en Snackspert gaf de smaak slechts twee sterren en benadrukte de “bittere nasmaak”.

Het echte probleem is natuurlijk dat je hem toch wilt proeven. Niet omdat het verstandig klinkt, maar omdat je wilt weten of het echt zo fout smaakt als het idee zelf.

En dat is misschien nog wel het slimste aan dit soort producten. Je koopt het uit ongeloof, niet uit behoefte.

Frikandel speciaal-smaak-tosti

Kortom: Lidl heeft het toch weer voor elkaar. Een product maken dat tegelijk belachelijk, typisch Nederlands en stiekem onweerstaanbaar is. De vraag is alleen niet meer óf iemand dit gaat proberen, maar hoeveel tosti’s met frikandel speciaal-kaas er deze Koningsdag het land door gaan.

Een verpakking van 150 gram haal je voor 2,99 euro, in de actieperiode van 20 tot en met 26 april bij Lidl.

De favoriete producten van de maand van de redactie!


Foutje gezien? Mail ons! Jouw feedback maakt Culy nóg lekkerder.

De lente komt eraan! Kook mee met Culy 🌻

Van verfijnde voorgerechten tot magische desserts, ontvang dagelijks ons recept van de dag.