Lege schappen bij Albert Heijn? Deze 8 makkelijke gerechten maak je uit je voorraadkast
Wie deze week door de cyberaanval bij Albert Heijn misgrijpt in de supermarkt, heeft eigenlijk maar één optie: eerst thuis kijken wat er nog ligt. En eerlijk, achterin die voorraadkast en vriezer verstopt zich vaak meer avondeten dan je denkt. Dit zijn 8 recepten uit het Culy-archief die je kunt maken met spullen die je waarschijnlijk al in huis hebt.
Een blik tomaten, een half pak pasta, diepvriesgroenten, afbakbrood, bonen en wat goede smaakmakers brengen je namelijk verrassend ver. Voor deze acht recepten hoef je in ieder geval geen uitgebreide boodschappenronde te doen. Grote kans dat je het meeste al gewoon in huis hebt.
8 makkelijke gerechten met spullen uit je voorraadkast
1. Tonno e burro: pasta met tonijn en boter
Pasta, een blik tonijn en boter. Meer heb je in de basis niet nodig voor deze Italiaanse klassieker. De tonijnolie gaat gewoon mee door de pasta en een flinke hoeveelheid zwarte peper maakt ‘m af. Misschien wel het beste argument om voortaan standaard een paar blikjes tonijn achterin de kast te bewaren.
> Naar het recept: Tonno e burro: simpele pasta met tonijn
2. De snelste pindakaasnoodles ooit
Noodles en pindakaas vormen hier de basis voor een saus met sojasaus, azijn en chili-olie. Bijna alles staat waarschijnlijk al ergens in je voorraadkast. Toppings zijn lekker, maar zeker niet noodzakelijk.
> Naar het recept: De snelste pindakaasnoodles ooit
3. Thaise curry met diepvriesdumplings
Zo’n zak dumplings in de vriezer is goud waard op dagen waarop je weinig in huis hebt. Gooi ze rechtstreeks in een saus van kokosmelk en groene currypasta en je hebt zonder veel snijwerk een behoorlijk serieuze kom avondeten.
> Naar het recept: Thaise curry met dumplings
4. Broodsoep met borlottibonen
Oud brood, bonen en tomaten uit blik en eventueel een zak voorgesneden groenten uit de vriezer: Jamie Oliver bouwt er in ongeveer twintig minuten een stevige maaltijdsoep mee. Extra handig als de groentela van je koelkast inmiddels angstvallig leeg is.
> Naar het recept: Broodsoep met borlottibonen van Jamie Oliver
5. Pasta ’nduja met kikkererwten
Een blik kikkererwten maakt deze pasta extra vullend en een beetje ’nduja levert meteen een flinke bak smaak. Verder heb je vooral pasta, tomatenpuree en boter nodig. Alles gaat bovendien in één pan.
> Naar het recept: Pasta ’nduja met kikkererwten
6. Mexicaanse pizzabroodjes met refried beans
Afbakbroodjes in huis? Met een blik refried beans en wat kaas verander je ze in molletes: Mexicaanse broodjes die een beetje doen denken aan pizza. Heb je nog salsa, jalapeño of avocado liggen, dan kan dat erop, maar de basis is al goed genoeg.
> Naar het recept: Mexicaanse pizzabroodjes met refried beans en kaas
7. Het makkelijkste bladerdeeg-fruittaartje ooit
Ook voor het dessert hoef je de deur niet uit. Dit taartje werd juist bedacht met ingrediënten uit de vriezer en voorraadkast: diepvriesbladerdeeg, diepvriesfruit, maizena en suiker. Ideaal voor dat ene pak bladerdeeg waarvan je alweer vergeten was dat het bestond.
> Naar het recept: Het makkelijkste bladerdeeg-fruittaartje ooit
8. Luie tomatenrijst met ei
Rijst, sojasaus, vissaus en een eitje brengen je al een heel eind. Voor dit gerecht wordt één tomaat meegekookt met de rijst, waardoor het sap zich door de hele pan verspreidt. Chili-olie erop als je die hebt en eten maar.
> Naar het recept: Luie tomatenrijst met ei
Geen reden dus om meteen in paniek de laatste courgette uit een halfleeg schap te trekken. Een blik bonen en een verdwaalde zak dumplings kunnen minstens zo goed avondeten worden.
Deze producten kocht de Culy-redactie deze maand
Vier must-haves volgens onze receptschrijvers:
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2F2514fe7d.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F09%2Fpasta_met_tonijn_tonno_e_burro_header.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2FDSC09478.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fthaise-curry-dumpling-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F09%2Fbroodsoep-met-borlottibonen-jamie.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F09%2Fnduja-pasta-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F04%2FIMG_7230-e1586941707112.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F03%2Fhet-makkelijkste-bladerdeeg-fruittaartje-ooit0002.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F04%2FGriekse_tomatenrijst_3.jpg)