Winnie Verswijvel
Winnie Verswijvel Inspiratie gisteren
Leestijd: 3 minuten

Onmisbaar in iedere vriezer: 9x recepten met doperwten (inclusief onverwachte creaties)

Wie niets in huis heeft, heeft vaak wél het geluk om nog een zak doperwten in de vriezer aan te treffen. Alleen al daarom is het een schitterend ingrediënt, al komt die lichtzoete smaak van de groene knikkertjes ook gewoon veel gerechten ten goede. Welke dat dan moge zijn? Wij presenteren u: 9x verrukkelijke recepten met doperwten.

En ons favoriete merk? Dat is Ardo (te bestellen via Crisp). Ze zijn felgroen en wat groter dan andere exemplaren, met een goede bite en een lekkere zoete smaak. Tip!

9x recepten met doperwten

1. Pasta met doperwtencrème en parmaham

Deze pasta is een crowdpleaser tot en met. En heb je nog een restje over? De volgende dag is de pasta met groene asperges ook heel lekker als lunch, als een koude pastasalade.

Wil je meer groenten? Voel je dan vrij om er wat extra rucola of doperwten aan toe te voegen. Superlekker.

> Naar recept: Pasta met doperwten en parmaham

Pasta primavera
Bron: Winnie Verswijvel voor Culy

2. Nasi goreng met groene asperges en doperwten

Deze nasi goreng met doperwten en asperges is typisch zo’n maaltje waarmee je op krachten komt. In de basisversie is die al heel erg lekker; met de toppings zet je ‘m helemaal naar je eigen hand.

Wij kozen bijvoorbeeld voor kroepoek, een eitje en een lepeltje sambal en dat kunnen we van harte aanbevelen.

> Naar recept: Nasi goreng met groene asperges en doperwten

lente nasi goreng
Bron: Winnie Verswijvel voor Culy

3. Broodje met doperwtenspread (smashed peas on toast)

Laat de avocado’s maar ‘ns links liggen (een stuk beter voor het milieu) en ren meteen door naar het vriesvak, want dit broodje met doperwtenspread wordt jouw nieuwe favoriet. Op TikTok is smashed peas on toast al langer een hit en wij begrijpen volledig waarom. 

> Naar recept: Broodje met doperwtenspread (smashed peas on toast)

broodje doperwtenspread / smashed peas on toast
Ogechi Chibueze voor Culy

4. Doperwtensoep met munt en feta

Deze doperwtensoep is perfect voor een lichte lunch of al snelle avondmaaltijd. Maar je kunt ‘m ook serveren als voorgerecht bij een meergangendiner.

> Naar recept: doperwtensoep met munt en feta

Doperwtensoep met munt en feta
Bron: Ogechi Chibueze voor Culy

5. Makkelijke miniquiches met doperwten en groene asperges

Een plaatje voor de brunch, een handige hap voor onderweg én een voedzaam tussendoortje, deze miniquiches met doperwten en groene asperges zijn altijd een goed idee!

> Naar recept: Makkelijke miniquiches met doperwten en groene asperges

Mini quiches met doperwten
Bron: Ogechi Chibueze voor Culy

6. Lamsburgers met feta en munt-doperwtenpesto

Lamsgehakt is iets wat we zelf niet gauw in ons winkelmandje leggen, simpelweg omdat het niet snel in ons opkomt. Toch kun je er heel wat kanten mee op.

Ottolenghi maakt er bijvoorbeeld extreem lekker gehaktbrood van (aanrader!). Wij gaan hier voor lamsburgers met feta en een eenvoudige munt-doperwtenpesto.

> Naar recept: Lamsburgers met feta en munt-doperwtenpesto

Lamsburgers
Bron: Winnie Verswijvel voor Culy

7. Coquilles met doperwtenpuree, citrus en verse tuinkruiden

Dit prachtige gerechtje met coquilles en doperwtenpuree is licht en een mooi begin van een etentje. Goed voor te bereiden (de doperwtenpuree maak je tot twee dagen van tevoren) en zacht van smaak. 

> Naar recept: Coquilles met doperwtenpuree, citrus en verse tuinkruiden

coquilles met doperwtenpuree
Bron: Culy.nl

8. Pittige pasta met spek en doperwten

Dit pastagerecht heb je met 20 minuten op tafel staan. Het is een simpel recept met slechts vier ingrediënten: pasta, spek, doperwten en gedroogde chilipeper.

Oké, de olijfolie en het zout voor het water niet meegerekend. Maar deze ingrediënten voeg je bijna aan elk gerecht toe, dus die tellen we niet mee.

> Naar recept: Pittige pasta met spek en doperwten

Pasta met spek en doperwtjes
Culy.nl

9. Courgettesoep met doperwten, ricotta en zwarte olijf

Deze courgettesoep met doperwten, ricotta en zwarte olijf is een ode aan een gerecht dat we vroeger heel graag aten. Toen we nog kleine Culy’s waren en courgettesoep enórm in de mode raakte, aten we ‘m steevast met stokbrood met tapenade van zwarte olijven erbij.

De soep zelf was toen nog een variant met room. Nu maken we ‘m in een lichtere, frissere versie met doperwten en ricotta. En de zwarte olijven? Die gaan nu óp de soep. Eén van onze favoriete recepten met doperwten.

> Naar recept: Courgettesoep met doperwten, ricotta en zwarte olijf

Courgettesoep met doperwten
Bron: Nancy van Batenburg voor Culy

Onze populairste artikelen van deze week:

  1. De 20-minuten ovenschotel waar ik voor kies op een drukke avond
  2. Rodewijnsaus saai? Dit geheime ingrediënt tilt ‘m naar een hoger niveau
  3. Dit is waarom jij je vis altijd te ver doorbakt (en dit is hoe je het wél moet doen)
  4. Kip jambalaya (een Southern klassieker)
  5. Op en neer naar de culinaire hoofdstad van de wereld (binnen 3,5 uur ben je in Parijs!)

Foutje gezien? Mail ons! Jouw feedback maakt Culy nóg lekkerder.

Kerst komt eraan! Kook mee met Culy 🎄

Van verfijnde voorgerechten tot magische desserts, ontvang dagelijks ons recept van de dag.