Airfryer-hack: zo droog je er gemakkelijk fruit in voor een heerlijk chewy snackje
Waren we eerst nog sceptisch, halen we de airfryer momenteel met flinke regelmaat naar boven. Van buikspek tot spruitjes en rabarber: bij Culy hebben we er al menig ingrediënt lekker in bereid. Maar wist je dat je ook ingrediënten kunt drogen in het apparaat? Fruit bijvoorbeeld!
Geen voedseldroger meer nodig
Normaal gesproken moet je voor het drogen van ingrediënten een speciale voedseldroger aanschaffen. Handige apparaten, maar ook aan de prijs en best een niche-aankoop.
Met een airfryer – die steeds meer mensen sowieso al in huis hebben – kun je daar nu slim omheen werken. De nieuwere modellen hebben zelfs al een speciale functie voor het drogen van fruit, maar bijna alle Philips-airfryers kunnen sowieso onder de 80 graden. En dat is wat je wil om de ingrediënten voortaan eigenhandig te drogen.
/
De favoriete nieuwe kookboeken van de redactie
Fruit drogen in de airfryer
Nog even voor de goede orde: waarom zou je fruit überhaupt willen drogen? Wel: ten eerste voor de smaak. Door het vocht te onttrekken, wordt de smaak van het fruit namelijk veel geconcentreerder en zoeter.
Daarnaast is het een handige manier om fruit langer houdbaar te maken: in tegenstelling tot vers fruit blijft gedroogd fruit weken goed. Het zijn perfecte snackjes, die door het drogen ook nog eens een interessante, chewy textuur hebben gekregen.
Hoe je het dan aanpakt? Wel zo:
- Snijd het fruit in dunne, gelijkmatige plakjes (hoe dunner, hoe sneller en gelijkmatiger het droogt)
- Dep eventueel overtollig vocht weg met keukenpapier
- Leg de plakjes in één laag in het mandje (niet overlappen)
- Zet de airfryer op 60-80 °C
- Droog het fruit 1 tot 4 uur, afhankelijk van de soort en dikte
- Check tussendoor en draai de stukjes eventueel om voor een gelijkmatig resultaat
- Laat het fruit na afloop volledig afkoelen, het wordt dan vaak nog iets steviger/knapperiger
Je leest het: exacte vuistregels kunnen we hier niet meegeven, elke airfryer is anders en elke soort fruit reageert hier anders op. Gelukkig zijn er weinig gebruiksvriendelijkere apparaten dan een airfryer, waardoor dit – net als bij al die andere toepassingen – nauwelijks kan mislukken.
Deze producten kocht de Culy-redactie deze maand
Vier must-haves volgens onze receptschrijvers:
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FDSC00802-2-e1612865031556.jpg)