Nancy van Batenburg
Nancy van Batenburg Culinair nieuws 23 okt 2025
Leestijd: 2 minuten

De fancy warme chocolademelk uit Parijs komt nu eindelijk naar Nederland!

Dik, donzig marshmallowschuim dat met een bruléebrander wordt getoast voordat je het aan je lippen zet, of de volle, rijke smaak van een klassieke beker met goede warme chocolademelk: eindelijk krijgt Nederland een hotspot waar warme chocolademelk de hoofdrol speelt. Een echte warme chocolademelkwinkel, nét als in Parijs.

Fancy warme chocolademelk

In de Franse hoofdstad is het een uitje op zich om een kop warme chocolademelk te gaan drinken. Van Angelina tot Le Deux Magots: mensen staan ervoor in de rij. En ook in Londen val je met je neus in de boter als het aankomt op warme chocolademelk, zoals die van Chin Chin Labs en Dark Sugars.

Maar eindelijk is het zover: de allereerste warme chocolademelkwinkel van Nederland is hier.

4 x de beste warme chocolademelk in Londen

Warme chocolademelk met croissant / MoCa warme chocolademelkwinkel Amsterdam
shotby.robert

MoCa: de eerste warme chocolademelkwinkel van Nederland

We hoeven niet lang te wachten voor we ons Amélie kunnen wanen: vanaf vandaag kun je naar MoCa in De Pijp in Amsterdam. De naam is een samenvoeging van Mokum Cacao en dat is precies wat je hier in je beker krijgt. Eigenaren Zeb en Vito gebruiken daarvoor de chocolade van het Rotterdamse Heinde & Verre: een chocolademaker die van bean-to-bar werkt en daarmee meerdere internationale prijzen won.

In hun zaak richten ze zich op specials van ‘Dutch hot chocolate’. Zo staat er een witte warme chocolademelk met matcha en kokos op het menu, een variant die wordt afgetopt met slagroom in tiramisu-stijl én dus ook die verleidelijke warme choco met een kraag van marshmallowschuim en slagroom.

Bestel je hun ‘French drip’ dan krijg je een beker warme chocolademelk met een croissantje, net als in Parijs. En dat je ’t even weet: die croissant hoor je dus – heel Frans – in je chocolademelk te dopen.

Deze witte chocolademelk met matcha is onze nieuwe winterobsessie

MoCa warme chocolademelk tiramisu
shotby.robert

Van karretje naar eigen toko

Dat ritueel bracht Zeb en Vito – twee jonge Amsterdammers – immers op het idee voor MoCa. Op een terras in de Franse hoofdstad vond het plan zijn oorsprong. Dat rolden ze eerst uit met een karretje op de Albert Cuypmarkt, met lovende reacties van warme chocolademelkfans tot gevolg.

Van oktober tot eind februari transformeert het pand van IJscuypje aan de Eerste van der Helststraat 27 tot warme chocolademelkwinkel, tot het ijsseizoen weer begint aan te kloppen.

Maar zover is het nog lang niet: eerst is het tijd voor winterse knusheid en liters warme chocolademelk. Er staan ook nog leuke specials op de planning voor de feestdagen, zoals een speculaas-chocolademelk, die volgens de makers “ruikt naar kerst en kaneel”. Count us in.

Het adres van MoCa:

Eerste van der Helststraat 27, Amsterdam

Kijk op de website voor actuele openingstijden.

Warme chocolademelk Amsterdam MoCa
shotby.robert

Onze populairste artikelen van deze week:

  1. 7x recepten voor een relaxed etentje thuis (+ toetjestips!)
  2. Dit is de truc waardoor pompoen snijden en schillen eindelijk makkelijk wordt
  3. Lasagne met garnalenragù en rokerige habanero-olie
  4. Mexicaans stoofvlees (barbacoa) met polenta
  5. Ode aan Jonnie Boer: Zwolsche Stoof
  6. Sauzige gnocchi ovenschotel met mozzarella en Italiaanse worstjes van Nonna

Foutje gezien? Mail ons! Jouw feedback maakt Culy nóg lekkerder.

Kerst komt eraan! Kook mee met Culy 🎁

Van verfijnde voorgerechten tot magische desserts, ontvang dagelijks ons recept van de dag.