RECEPTEN

Culy Homemade: Peach & Lime cheesecake

Culy Homemade: Peach & Lime cheesecake

Een heerlijk dessert: Peach & Lime cheesecake.

Bodem:

  • - 150 g. Digestive-koekjes
  • - 50 g. gesmolten boter

Vulling:

  • - 600 g. monchou roomkaas
  • - 150 g. suiker
  • - Rasp & sap van 2 limoenen
  • - 3 eieren

Topping:

  • - 200 g. zure room
  • - 1 eetlepel poedersuiker
  • - 2 perziken (vers of uit blik in partjes)

Verkruimel de koekjes totdat ze heel fijn zijn. Meng de koekkruimels met de gesmolten boter (die moet echt gesmolten zijn!) en roer goed door. Vet een springvorm (+/- 24 cm) goed in met boter, leg een bakpapiertje op de bodem en bedek de bodem met de koekmix. Stop de vorm in de koelkast.

Meng met een mixer (op lage stand) de roomkaas, suiker, rasp en sap tot een glad mengsel. Voeg een voor een de eieren toe en mix zachtjes door.

Giet het mengsel op de taartbodem en bak de cheesecake 40-45 minuten in een voorverwarmde oven op 160 graden. De taart is goed als het binnenste zacht is, maar niet vloeibaar. De bovenkant wordt een beetje goudbruin (da’s niet erg).

En dan de topping. Meng de zure room met de poedersuiker en verdeel over de gebakken taart. Bak deze in 10 minuten af in de oven. Neem hem daarna eruit, laat afkoelen op een rooster. Snijd na een kwartier de taart los van de rand met een mesje (laat de springvorm nog vastzitten). Als de taart helemaal is afgekoeld, haal je de springvorm los en verdeel je de perzikpartjes over de taart.

Print dit recept
 

 

up
down
Terug naar het artikel >
wpk-pop-up